Kanapa na zamówienie

Komfort na kanapie motocyklowej oraz jej odpowiednia wysokość to podstawa dla wygody podróżowania i właściwego wyczucia maszyny. Dla kogoś innego najważniejszy będzie tuning optyczny. Szukacie tapicera motocyklowego do obniżenia kanapy, obszycia kufra lub zbiornika paliwa? Oto on.

Potrzebujesz tapicera, który potraktuje cię indywidualnie i obniży, podwyższy lub wystylizuje kanapę według twojego pomysłu? Chris do każdego zamówienia podchodzi indywidualnie, bo to pasjonat. Ma swoje dziwactwa jak każdy artysta – gdy szukałem go pierwszy raz kilka lat temu mając tylko nr telefonu musiałem rozwiązać kilka zagadek przemieszczając się z miejsca na miejsce zanim podał mi adres. Czułem się jak uczestnik programu Agent i prawie zrezygnowałem – wreszcie powiedział mi gdzie mieszka. Ale bez wnikania w szczegóły: potrzebujesz kanapę, obszyć zbiornik paliwa skórą?

A może śmigasz na Harleyu i chciałbyś zamówić indywidualne skórzane mankiety ochronne na nogawki spodni? Ja skorzystałem dwa razy i się nie zawiodłem. Nowe siedzenie do crossa, zabytkowego motocykla po ojcu, albo obniżone siedzenie do nowego motocykla? Nie ma sprawy. Wrzucam kilka realizacji i odsyłam na FB, gdzie można znaleźć kilkaset innych przykładów.

Zliczyłeś kiedyś ile motocykli jeździ z wykonanymi przez Ciebie kanapami?

Chris: Jest to dość trudne do oszacowania, ale tak mniej więcej około 500 motocykli w Polsce i za granicą.

Jakiego rodzaju usługę ludzie zamawiają u ciebie najczęściej? Ile czasu zajmuje wykonanie kanapy?

Chris: Jest to w dużej mierze zależne od sezonu. Specyficzny był rok 2016, kiedy dużo kobiet zaczęło swą przygodę z motocyklem i im mniejsza kobietka, tym większą maszynę dosiadała, więc dużo było kanap, które między innymi musiałem obniżać. Można powiedzieć że w 90% wszyscy klienci życzą sobie przerobienia kanapy na komfort. Oferuję również usługi związane z  podwyższaniem, poszerzaniem, zwężeniem kanap motocyklowych. Świadczę również usługi budowania kanap od podstaw czyli: klient przynosi bazę kanapy i na niej  od podstaw pracuję. Dotyczy to przede wszystkim cafe racerów i motocykli typu custom. Czas wykonania  kanapy w zależności od stopnia skomplikowania to od 2 do 5 dni. Wszystko też zależy od tego, który będziesz w kolejce.

Sam proponujesz wzór i profil, czy sugerujesz jakieś rozwiązania?

Chris: Najpierw klient mówi mi czego oczekuje, przedstawia mi swój plan, potem ja sugeruję jak ja to widzę. Większość klientów zdaje się na moje doświadczenie w tej dziedzinie i dają mi wolną rękę.

Kanapa z wkładką żelową to ostatnio modny patent. Co ty o tym sądzisz? Czy dla kogoś, kto na motocyklu w podroży spędza 12 godzin dziennie to dobre rozwiązanie?

Chris: Tak jak powiedziałeś jest to modny patent, który w żadnym wypadku nie spełnia żadnej pozytywnej roli. Na wkładce żelowej możesz sobie przy dłuższej jedzie odparzyć tyłek, ponieważ żel nie oddycha, nie przepuszcza powietrza i nabiera dużej temperatury na słońcu. Wszystkim odradzam wykorzystywanie tego typu patentów. Przy zastosowaniu odpowiedniej gęstości gąbki można uzyskać dużo lepszy efekt niż da wkładka żelowa.

Jak wygląda realizacja zamówienia? Chcę zrobić kanapę u Ciebie, chciałbym obniżyć bo za moich czasów kurczaki nie były karmione hormonem wzrostu, a mam wysoki motocykl. Co dalej? Mam przyjechać, zadzwonić, wysłać polecony?

Chris: Dzwonisz albo piszesz do mnie maila. Jestem zwolennikiem rozmowy, ale w ostateczności można napisać. Mówisz mi do jakiego motocykla chcesz zrobić kanapę, czyli podajesz markę, model i rocznik motocykla, mówisz co chcesz zrobić przy tej kanapie, a ja w przybliżeniu, podkreślam – w przybliżeniu – mogę to wycenić. Po tym trzeba przywieźć kanapę i w realu jak już obejrzę „co i jak”, ustalimy wszystkie detale i podam ostateczną cenę. Istnieje także możliwość wysyłki kanapy po uprzednim ustaleniu szczegółów przez maila lub telefon. Zapraszam.


Chris,
Warszawa, ul. Kasprowicza 66,
tel: 503 641 027, Mail: ch45@op.pl


Tomek Dąbrowski
zdjęcia: Chris

8 myśli nt. „Kanapa na zamówienie

  • Mnie tym Chris zaskoczył, z jak u niego bylem w poludnie, to powiedzial, ze kanapa bedzie za trzy dni a tego samego dnia przed polnoca juz dal znac ze jest gotowa 🙂

 1. Chris naprawdę zna się na rzeczy, rozumie potrzeby motocyklistów bo sam jeździ, potrafi bardzo dobrze doradzić a wykonanie to majstersztyk 🙂

 2. Kanapy prezentują się świetnie. Wygodna kanapa to moim zdaniem podstawa komfortowej jazdy. Od siebie mogę polecić firmę Barton. Jestem posiadaczem Bartona B-Max. Widać że kładą nacisk na komfort jazdy i szczególnie na wykonanie kanapy właśnie.

 3. Witam!
  Cieszę się że tak wiele osób mnie docenia …
  Dziękuję serdecznie (y)

  P.S..
  W adresie „Witryna internetowa” jest link do albumu z moimi pracami …

  Pozdrawiam! Chris…

  _

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *